Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
169 postów 6131 komentarzy

Astra

Astra - Anna Słupianek - Kres jest tak niewidzialny, jak początek. Wszechświat wyłonił się ze słowa i do słowa powraca (..) Nadzy przychodzimy na świat i nadzy wracamy do ziemi, z której zostaliśmy wzięci. /Tryptyk rzymski JPII 2003/

PAP: Węgierscy naukowcy określili pełny kod koronawirusa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Węgierskim naukowcom udało się określić pełny kod genetyczny koronawirusa SARS-CoV-2, co jest istotne dla dalszych badań w kraju i za granicą – poinformował w sobotę Uniwersytet w Peczu na południu Węgier.

 Węgierskim naukowcom udało się określić pełny kod genetyczny koronawirusa SARS-CoV-2, co jest istotne dla dalszych badań w kraju i za granicą – poinformował w sobotę Uniwersytet w Peczu na południu Węgier.

Zespoły wirusologów i bioinformatyków pod kierunkiem Ferenca Jakaba i Attili Gyenesiego określiły kod genetyczny na podstawie próbki wymazu z gardła jednego z węgierskich chorych.

Jakab stoi na czele utworzonej przez rząd grupy, której zadaniem jest lepsze poznanie koronawirusa, zbadanie procesu zakażania i rozprzestrzeniania się oraz wykrycie ewentualnych sposobów prewencji.

We wtorek naczelna lekarz kraju Cecilia Mueller poinformowała, że węgierskim wirusologom udało się wyizolować kod genetyczny nowego koronawirusa. Podkreśliła, że dzięki temu otworzyła się możliwość opracowania krajowej szczepionki, badań nad lekami przeciw nowemu wirusowi oraz lepszego poznania jego sposobu działania.

Wcześniej poinformowano o wyizolowaniu koronawirusa SARS-CoV-2, odpowiedzialnego za obecną epidemię Covid-19, przez zespół badaczy ze szpitala Sunnybrook Uniwersytetu Toronto i Uniwersytetu McMaster. Już pod koniec lutego poinformowano o wyizolowaniu włoskiego szczepu wirusa przez zespół naukowców z Mediolanu.

Na Węgrzech stwierdzono dotychczas 103 przypadki zakażenia nowym koronawirusem. Cztery osoby zmarły, a siedem uznano za wyleczone.

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska (PAP)

KOMENTARZE

 • Ostrzeżenie dla młodych !
  GENEVE - Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) apeluje do młodych ludzi. Powinni także zwrócić uwagę: „Nie jesteście odporni” - powiedział dyrektor generalny Tedros Adhanom Ghebreyesus.

  5*
 • Astra - Anna Słupianek
  Koronawirus z Wuhan uzyskał patent w 2019 r. Fundacja Billa i Melindy Gatesów nie tylko sfinansowała rozwój wirusa koronowego. W październiku 2019 r. Gates przewidział śmierć 65 milionów ludzi z powodu wirusa. Zabawa z wirusami czy bakteriami dla kasy za przyszłe szczepionki, toż to lepsza kopalnia złota niż wszystko co jest nam znane. Obecnie rozprzestrzeniający się w Chinach wirus koronowy w żadnym wypadku nie jest naturalny. 19 czerwca 2015 r. Finansowany przez rząd brytyjski Instytut Pirbright złożył patent na wirusa Corona, który został zatwierdzony w dn. 20 listopada 2018 r. Fundacja Billa i Melindy Gatesów jest jednym z "głównych finansistów" Instytutu Pirbrighta. Wirus koronowy został opatentowany i zarejestrowany w Europejskim Urzędzie Patentowym pod numerem EP3172319A1. Patent jest w posiadaniu Instytutu Pirbrighta. 18 października 2019 r., na długo przed wystąpieniem wirusa, Fundacja Billa i Melindy Gatesów, Uniwersytet Zdrowia Publicznego Johna Hopkinsa, Bloomberg oraz Światowe Forum Ekonomiczne wspólnie zorganizowały sympozjum/symulacje w Nowym Jorku, w którym wzięli udział "decydenci polityczni, urzędnicy, kierownictwo a eksperci ds. zdrowia pracowali razem nad symulowanym wybuchem wirusa koronowego". Ćwiczenie z pandemią, zatytułowane "Event 201", umieściło uczestników w środku niekontrolowanego wybuchu wirusa korony, który rozprzestrzenił się jak pożar z Ameryki Południowej i spowodował spustoszenie na całym świecie. "W symulacji CAPS (koronawirus) spowodował śmierć 65 milionów ludzi w ciągu 18 miesięcy" powiedział John Hopkins. Bill Gates, założyciel firmy Microsoft, jeden z najbogatszych ludzi na świecie, ma nową misję czyli redukcję populacji.
 • @Leonardo da Vinci 16:21:21
  Lekarze politycy w tym Struzik, Koperciarz i syn ubeka Grodzki, Kamysz, Kopacz, Arłukowicz, etc.. i pielęgniarki w zagrożeniu powinni być powoływani do służby jak żołnierze, a jak odmówią to pod sąd za dezercję. Włosi wyselekcjonowali "włoski szczep koronawirusa", Węgrzy zrobili to samo i wszystko po to, aby wyprodukować własną szczepionkę i odciąć się od obcych czyli żydowskich korporacji. Mniejsza o jakość i możliwości, ale tak postępuje każde państwo w czasie wojny. Nie można polegać na tym co nam zaoferują inni. W czasie wojny nie kupuje się medykamentów od wroga, bo może być ukryty tam koń trojański. Do roboty, a nie tylko słupki statystyczne kreślić. Wczoraj było 67 zakażeń, dziś też 67 zakażeń. Czyli następuje spłaszczenie wykresu, wyników. To ważna informacja i pozytywna.
 • 5*
  Oby to było pomocne, " Podkreśliła, że dzięki temu otworzyła się możliwość opracowania krajowej szczepionki, badań nad lekami przeciw nowemu wirusowi oraz lepszego poznania jego sposobu działania"

  I udostepnione wszystkim na całym świecie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930