Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
161 postów 6064 komentarze

Astra

Astra - Anna Słupianek - Kres jest tak niewidzialny, jak początek. Wszechświat wyłonił się ze słowa i do słowa powraca (..) Nadzy przychodzimy na świat i nadzy wracamy do ziemi, z której zostaliśmy wzięci. /Tryptyk rzymski JPII 2003/

Dyskrymilizjanacja dziewczynek!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Poprosił mnie nasz komentator -wiedzajestwksiążkach- o zamieszczenie swojego opowiadania...

 
Mieszkamy na osiedlu (niedużym, za to największe w mieście). Siostrzenica zna rówieśników z przedszkola, z podwórka i nawet z poza miasta. A rówieśnicy się chwalą. Wszyscy chcą mieć najnowsze pluszaki z reklamy. 
Dziś już jest kolejny wypust "pralni mózgów". Nie dało się nie dać wkręcić. POLO to prowadzi; a mamy je na osiedlu (jak wszystkie dzieci w okolicy, ale dodatkowo pod oknem). 
Wcześniej była "moda" na maskotki z Epoki lodowcowej. Zbierają rodzice naklejki, aby dzieciom udowodnić, że... są co? Lepsze od dzieci sąsiadów? Kupuj w supermarkecie, wydaj 1000 zł., a dostaniesz pluszaka, którego uszyły dzieci w Bangladeszu za mniej niż 12 gr. A jak powiedzieć dziecku, że do POLO i Biedronki nie musimy chodzić na zakupy, bo wszystko mamy z ogrodu i od rodziny? 
Choćby nie wiadomo jak się starać, to nie da się dziś odciąć dziecka od "pędu do konsumpcji". To nas wszystkich przerasta. Wszak nie chcemy izolować się od społeczeństwa. 
To było jakieś szaleństwo. Kupowaliśmy tylko produkty promocyjne, za które były naklejki, a i tak musieli nam pomóc sąsiedzi, aby udało się zebrać wymagane minimum (na kubek lub z dopłatą na maskotkę). 
Siostrzenica, jako dziewczynka, chciała maskotkę dziewczynki. Do wyboru była jedna. Jedna jako pluszak i jedna na kubku. Jak wspomniałem, dozbieraliśmy do połowy. Mieliśmy dopłacić do pluszaka. Nie było już jednak "dziewczynek". Za same naklejki należał się kubek. Jakie zdziwienie- kubków z "dziewczynką" już także zabrakło. 
 
Serce mi się krajało, gdy zobaczyłem minę mojej siostrzenicy. Smutek w jej oczach... zawód... Oddałbym wiele pieniędzy, aby choć jeden pluszak, albo choćby jeden kubek z "dziewczynką" się znalazł. 
Jak można tak postępować? Jak wytłumaczyć pięcio-letniemu dziecku, że to co...? Lekka forma szariatu? Czy dyskryminująca polityka sieci POLO? No, bo przecież nie nasza kochana "dyktatura kobiet". Gdzie są matki feministki? 
A wystarczyłoby, aby żeńskich maskotek było dwa razy więcej. 
Niestety, szowinizm płciowy dał o sobie znać. 
 
Kilka dni temu robię razem ze siostrzenicą zakupy i jest nowa promocja- nowy (na)pęd konsumpcyjny: "Angry Birds". 
Siostrzenica od razu zauważa: 
-Znowu jedna tylko dziewczynka. To w Biedronce ze "Świeżakami" było lepiej. 
-To znaczy? 
-To proste wujek. Tam były dwie maskotki dla dziewczynek. 
 
No i słowa które mnie wbiły w ziemię: 
- To jest dyskrymilizjanacja dziewczynek! Tak nie może być! 
 
Przysłuchuje się dorosłym potrafiąc się bawić tuż obok. Pojęcia nie miałem, jak wiele rozumie- ta, moja sześcioletnia siostrzenica. 
Nie mogłem nic innego Jej obiecać, jak to, że spróbuję nagłośnić ten problem- "Jej problem"- jak tylko się da. 
 
Mam zgagę. Tak mnie to zabolało, że spać nie mogę. 
 
Jak mądre rośnie nam pokolenie, skoro mnie dorosłemu facetowi, sześcioletnia dziewczynka pokazuje, czym jest dyskryminacja płciowa i jak nie powinno być. 
 
Zabolało. 
 
Chcecie naprawiać rzeczywistość? Zacznijcie od następnego pokolenia. 
Czujecie krzywdę, która się dzieje dziewczynkom?
A mówi się, że w Polsce kobieta jest na piedestale. 
 
Znajdzie się ktoś, kto to wykopie dalej? 
 
Wujek Polonii
 

 

KOMENTARZE

 • Żelazna kurtyno odgradzająca nas od tej satanistycznej zgnizlizny Zachod WRÓĆ!!!
  kolejne już k...stwo przywleczone z tej zachodniej gnojowicy moralnej, "wolność" o którą walczyliśmy!
  W piekle będziemy się smażyć pieprzeni solidarnościowcy, za to całe zło które wlało się do Polski po tym całym aggiornamento (otwarciu się na świat i.. zamknięciu na Pana Boga).

  Z całą pewnością zostaniemy TAM na swoim SĄD-dzie zapytani :
  CZY BYŁO CI TO WSZYSTKO O CO WALCZYŁEŚ POTRZEBNE DO TWOJEGO ZBAWIENIA!?

  wywalczyliśmy sobie zachodnie samochody na naszych ulicach i...
  POŚWIĘCILIŚMY NA TO NASZE DZIECI I ZATRACENIE KOLEJNYCH MŁODYCH POKOLEŃ...

  P.S, niestety pomogło nam w tym to AGGIORNAMETO (otwarcie się na szatana) w naszym Kościele, Który teraz musimy ratować (także przed niektórymi hierarchami) jako ostatnią DESKĘ RATUNKU.... Co jak widzę nie wszyscy, ślepi, jeszcze to widzą.
 • @Jan Paweł 08:09:23
  i co się Dziwisz? twój idol wojtyła-katz wymówił zaklęcie niech zstąpi duch twój i... odnowił na żydowską modlę
 • @Jan Paweł 08:09:23
  Pragnienie posiadania jest od Szatana, a angażowanie w to pragnienie dzieci, to wyjątkowa perfidia

  "Nie kochajcie świata ani tego, co jest na świecie. Jeśli ktoś kocha świat, to nie kocha Ojca, 16 bo wszystko na świecie — pragnienie ciała, pragnienie oczu i przechwalanie się posiadanymi rzeczami — nie pochodzi od Ojca, ale od świata. 17 Ponadto świat i jego pragnienia przeminą, ale kto spełnia wolę Boga, będzie żył wiecznie" (1 Jn 2: 15-17 PNŚ)

  Pozdrawiam
 • @nieżyt 09:29:11
  Moim Idolem jest Jezus Chrystus.
  Na moje szczęście w czasie wprowadzania do Kościoła Chrystusowego Modernizmu, Ekumenizmu, Neokatechumenatu, byłem z daleka od Kościoła i nie złapały mnie te wszystkie Oazy, Światła i Życia (a raczej Ciemności i Śmierci), Odnowy w Duchu (nie wiadomo jakim) itd.

  Gdy wróciłem, to już te wszystkie skutki tego Agiornameto były dla mnie widoczne jak na dłoni.
  Niestety nie są one widoczne dla tych biednych młodych ludzi prowadzonych prowadzonych od dziecka przez tych neokatachumenalnych pasterzy i obecnie wygląda to już tak :
  https://www.youtube.com/watch?v=hS00XB6Wwrk
  W drugiej części filmu jest satanizm w pełnym rozkwicie, który dużymi krokami, nam tutaj sprowadzają niektórzy "pasterze".
 • A wystarczyłoby, aby żeńskich maskotek było dwa razy więcej.
  A może nie, może dziesięć razy więcej, albo dla chłopaków samochodziki.

  Rozumiem emocje autora, ale mam wrażenie, że gubi się we własnych poglądach.

  Niech pomyśli o tych rodzicach, co to zbierali naklejki w Biedronce, uzbierali, a maskotek zabrakło. W ogóle. Zostali z naklejkami.

  Natomiast słowa autora o dyskryminacji płciowej są w ogóle nie na miejscu. Dyskryminacji może nie rozumieć dziewczynka, ale autor ? W jakim wieku dziewczynki wybierają żeńskie maskotki, a w jakim męskie? Ponadto wybór jest tylko na podstawie rodzaju nazwy, bo chyba mało kto potrafi rozpoznać, czy maskotka zajączka to ona, czy on!

  Znam parę miejsc, w którym WC męskie jest tylko jedno, a dla pań jest ich więcej. Czy to jest dyskryminacja płciowa?
 • @roux 10:15:54
  Dzięki, pięknie to znalazłeś.
  Ja dodałbym, że poświęcenie dzieci dla tej naszej (dorosłych) "wolności", jest skrajną juz podłością i chyba największym draństwem, za które nam się należy największa kara.

  Nie wiem czy leżeniem krzyżem całego narodu u stóp naszej Królowej na Jasnej Górze, pomoże zadośćuczynić za to solidarnościowe draństwo.
  Matka Boska wyciąga do nas rekę Sama, przychodząc do nas ze swoimi Orędziami. Napisałem o tym posta :
  http://gibson.neon24.pl/post/147859,nie-pozwole-na-zaglade-narodu-polskiego

  Ale jak widać szału nie ma.
  Na co my jako naród polski zasługujemy?...

  Pozdrawiam
 • @Jan Paweł 08:09:23
  Ofiara naszych ojców, którzy oddali życie za PRL, i na wojnie, i w powojennej odbudowie (też były ofiary śmiertelne w pracy, i z powodu pracy), poszła na marne.

  To my nie byliśmy godni, aby po nich dziedziczyć.
 • @roux 10:15:54
  Wiele promocji powinno być zakwalifikowanych jako nieuczciwa, niedozwolona konkurencja,

  zwłaszcza te "kup dwa", kup trzy, w stosunku do żywności.
 • @interesariusz z PL 10:40:20
  Masz rację. Ja byłem wtedy uczniem (w ZSZ) i widziałem jak nierzadko z wielkim poświęceniem Polacy budowali naszą Ojczyznę.
  Ale niestety wichrzyciele - sabotażyści nie spali. To oni sztucznie tworzyli nieraz bardzo poważne problemy (skrajnym przykładem są te puste półki w sklepach) a potem, już jako opozycja przynosili gotowe kapitalistyczne oferty rozwiązania tych ich sabotaży.

  Gomułka karał śmiercią sabotażystów, więc m.in dlatego go odsunęłi. Gierek miał już miękkie serce, więc niestety musiał mieć twardą dupę, jak zresztą my wszyscy Polacy.

  I w taki sposób sprzedaliśmy za świecidełka naszą Ojczyznę i co najgorsze, bardzo niebezpiecznie oddaliliśmy nasze Zbawienie, które wbrew temu co nam chce wmówić ten satanistyczny Zachód, jest najważniejsze dla nas na tym świecie.
 • @interesariusz z PL 10:40:20
  I nie odziedziczyliśmy. Odziedziczyli cwaniaki, złodzieje i obcy kapitał.
 • Jesteś pan porąbany
  wcale nie mniej niż Biedronka czy ichniejsi projektanci maskotek.
  Tak się złożyło że ostatniej jesieni odkrył się dla mnie zupełnie nieznany kontynent.Znienacka i przypadkowo.Na You Tube.
  Palec mi się omsknął i kliknął nie to co zamierzał.Na filmiku który otworzył się w wyniku tej omyłki działy się rzeczy magiczne.Mówiąca w nieznanym mi języku kobieta,przy pomocy igły,nitki i kawałków szmatek, dokonywała cudu.Na moich oczach dokonywała takich rzeczy które przed tym wydawały mi się niemożliwe do osiągnięcia przy pomocy prostych środków krawieckich.Na przykład modelowanie lalczanej twarzy wypukłościami i wklęsłościami z nosem,powiekami i oczami włącznie.Dla uzyskania takiego oto efektu
  https://i.pinimg.com/originals/3e/d8/e3/3ed8e383db949f8f20630429b9d3381d.jpg

  Następną konsekwencją wspomnianej przez mnie omyłki było to że
  zaczęły mi się wyświetlać filmowe propozycje podobnych wideo blogów
  I wtedy odkrył się przede mną świat o istnieniu którego nie każdy wie.
  Świat ludzkich talentów,niespożytej wyobraźni,pasji,pracowitości.
  Boże! czegóż to ci ludzie nie robią własnymi rękami.Zamiast siąść i jak normalni ludzie obejrzeć jakieś tańce z gwiazdami wolą coś tam lepić,sklejać,zszywać,piłować,malować,skrawać,tkać,splatać,odlewać i co tam jeszcze.
  A pan panie wiedzajestwksiążkach zwracasz nam dupe jakimiś pluszakami z Biedronki.
  A czemu to pańska żona/narzeczona/córka/kochanka/ jednym słowem "kobieta" nie siądzie i w dwa kwadranse nie uszyje zajebistej maskotki ze starej skarpetki.W sam raz dla dziewczynki.
  https://www.youtube.com/watch?v=KWZ7Bg0MznU

  Skoro zdaje się pan na estetyczny smak tych projektantów których zatrudnia Biedronka to pozostaje pany tylko zaakceptować ich twórczość.Czy jasno się wyrażam.
 • @Jan Paweł 10:48:26
  To ilu było tych wichrzycieli i sabotażystów? Bo z tego ,co pamiętam, to w sklepach był ocet. W całym kraju. Trzeba przyznać, że mieli ci sabotażyści rozmach. Na cały kraj.
 • @zbig71 10:51:28
  odziedziczyliśmy, tylko w swojej lekkomyślności i głupocie wyzbyliśmy się na rzecz złodziejskich cwaniaków działających dla kapitału, wszystko jedno jakiego, obcego, czy rodzimego. Kapitał jest kapitałem, tak jak każdy kapo oprawcą.
 • @zbig71 10:57:19
  A tak między nami;próbował pan dowiedzieć się gdzie podziewały się pozostałe artykuły spożywcze,czy poprzestaje pan na prościutkich hasełkach propagandowych?
  W ówczesnej Polsce istniały setki przedsiębiorstw przemysłu spożywczego i żadnych danych mówiących o tym aby lwia ich część uległa:awarii,likwidacji,samozniszczeniu. Więc jeśli brakowało np majonezu to znaczy że z tym majonezem który produkowano w setce wytwórni coś musiało się dziać.Schodził z taśmy i co? utylizowano go w elektrociepłowniach? zakopywano w lasach? co z nim robiono między fabryką a handlem do którego jak wiemy nie trafiał.
  Takie "zagadki" wymagają wyjaśnienia.Tym bardziej że deficyty skończyły się równo z ogłoszeniem "reformy rakowskiego".A przecież z tego co wiemy w nocy z wtorku na środę nie przybyło fabryk spożywczych a mimo to dała się zauważyć pewna prawidłowość:we wtorek jeszcze nie było a w środę już było.Wszystko.

  PS
  manipulacje w zaopatrywaniu ludności w żywność jako narzędzie walki politycznej znane są od starożytności.Tak zaczynały się wszystkie rewolucje.Dziwię się że pan,z pozoru tak oczytany,tego nie wie.
 • @interesariusz z PL 10:41:43
  organicznie nie cierpię marnowania żywności, a takie "promocje" do marnowania zachęcają.
  BTW
  Zmysł smaku jest wyjątkowym darem bożym, jeśli chcemy (i mamy takie możliwości) możemy codziennie jeść co innego, a jak zgłupiejemy i damy sobie wcisnąć np. trzy sosy do spaghetti, to sami sobie robimy krzywdę.
 • @Jan Paweł 10:39:05
  Już w ogrodzie Eden Ewa dała się oszukać oczom,

  "(6) Wtedy niewiasta spostrzegła, że drzewo to ma owoce dobre do jedzenia, że jest ono rozkoszą dla oczu .." (Rodz 3:6 BT)
 • @interesariusz z PL 10:40:20
  Jeszcze uczą nas historii "na nowo"

  https://d-nm.ppstatic.pl/kadr/k/r/66/18/5c719511d30bf_o,size,933x0,q,70,h,211bde.jpg

  (bielskpodlaski.naszemiasto.pl)
 • @
  //Jak można tak postępować? Jak wytłumaczyć pięcio-letniemu dziecku, że to co...? //

  Kombinuj Pan, kombinuj... "Jak?" Miast głupoty pisać książki wziąć, dzieciakowi dać jedną...
  Jak Pan jej nie nauczysz to ona Pana pouczy.... jak skrobankę se strzelić, na ten przykład.
  Podsumowując: żenujące nieudacznictwo życiowe Pan prezentujesz. Bierz się za dzieciaka ino wartko... Tylko jak - jak za się jeszcze nie wziął...
  Koszmar z tymi ulungami i ich bękartami... Ja już z tymi cipami nawet nie gadam... Lepiej już babie takiego powiedzieć. Też głupie ale przynajmniej nie mogę powiedzieć, że jest pedał.
  Pytanie jak te dzieci będą kolejne, swoje "olewać chłodnym moczem"... No przecież, k..wa nie "wychowywać", k..wa nie "uczyć"....
 • @zbig71 10:57:19
  BYło tych sabotażystów bardzo wiele a my Polacy, niestety pomagaliśmy im.
  Podam tylko jeden przykład.
  W 1980 roku zwiedzałem w Gryfinie upadły nowy dopiero co wybudowany przez Gierka PGR - wielka tuczarnia trzidy chlewnej w Gryfinie.
  Sabotaż polegał ne wytruciu jakąś niby zarazą całego pogłowia prosiąt a to co z tego zostało, zarządcy-sabotażyści którzy z całą pewnością działali w zmowie z wichrzycielami z Warszawy, pozwoli rozkraść pracownikom by w ten sposób zamknąć im pyski.
  Oczywiście pracownicy PGR uradowani, gdy przynieśli do domu po prosiaku i worku paszy (pewnie było tego więcej) trzymali pyski na kłódkę i nikt pary nie puścił z tej gęby, bo zostały posądzony o współudział.

  Zamiast zebrać się i delegacją pojechać do Gierka i opowiedzieć co się dzieje, to pewnie paszę i resztki prosiaków które zostały posprzedawali, schlali się i siedzeli cicho.
  Znam co najmniej dwa podobne przypadki kolejny taki sam w opolskim.
  Gierek widział że coś jest nie tak i jeździł z tzw wizytami gospodarskimi, ale na miejscu "cudownie" znali termin wizyty (skąd znali ten termin?) i ściągali świnie od rolinków z okolic nieraz oddalonych o 100km...
  Pucowali wszystko, malowali krawężnki na biało itd itd itd i tak My Polacy oszukiwaliśmy Gierka i sami upadliśmy na kolana.

  Nie mam czasu na opisywanie innych sposobów sabotowania gospodarki bo było ich wiele...

  TO MY POLACY DOPROWADZILIŚMY DO PUSTYCH SKLEPÓW I OBALENIA GIERKA I POLSKI
 • @roux 11:22:50
  no cóż, w rodzinie mówię o bandytach przeklętych,

  i my mamy za złe Ukraińcom, że hołubią Banderę ?!

  Oni po prostu poszli na całość, a my hołubimy jakieś pionki.
 • @Jan Paweł 12:18:49
  Tak, bo my, Polacy, nienawidzimy własnego państwa.

  Za to każdemu CUDOziemcowi wejdziemy nawet bez mydła.
 • @ikulalibal 11:16:55
  To było pytanie o ,, sabotażystów,, w których oczywiście nie wierzę, bo to socjalizm był niewydolny i tyle. Dlatego piszę kół. J Pawłowi troszkę złośliwie o sabotażystach. Dziwię się, że pan tego nie złapal
 • @Jan Paweł 12:18:49
  Typowa zasada u wszelkiej lewicy, czyli stosowanie zasady zbiorowej odpowiedzialności. Więc informuję szanownego kolegę, że ani ja, ani moi przodkowie nie przyłożyliśmy niczego do pustych sklepów i obalania Gierka. Wystarczyła reforma Wilczka i Polska zmieniła się w jeden wielki bazar, bo ludzie mogli bez krępacji handlować czym chcieli i gdzie chcieli.
 • @zbig71 13:19:51
  Oczywiście że łapię.W końcu to pan nie ja jest "consumables" czyli materiał rozchodowy historii.Ja mam jednak nieco większe ambicje i bycie "nawozem historii" zupełnie mi nie odpowiada.Owszem można mnie oszukać.Ale raz.Ewentualnie dwa.Nie dłużej.A w niewydolność systemu jako wyjaśnienie niedostatków zaopatrzeniowych to może wierzyć:nastolatek,,licealista lub piśmienny w pierwszym pokoleniu robol .
  I jakby to się panu wydawało nieprawdopodobne to w tamtych czasach zachodnia gospodarka dożywał swoich dni a nie tutejsza. https://en.wikipedia.org/wiki/Black_Monday_(1987) Wystarczyło nieco przeczekać.I tak by było gdyby zawczasu nie przygotowano gruntu w postaci chociażby "polskiej opozycji".Zachodnie zombie posiliło się nieco połykając całą ekonomikę i majątek państwa bloku wschodniego ale znów wytraciło energię i czeka na nową kroplówkę.Tamta nazywała się "niewydolność systemu" a ta współczesna "ustawa 447".
  Przy całej mojej upierdliwości a nawet zgorzknieniu to jednak aż tak źle nie myślą o Polakach .I dlatego nigdy nie uwierzę że byli zbyt głupi i prymitywni aby produkować proste,podkreślam-proste artykuły.I musieli aż doczekać zagranicznych koncernów aby nauczyć się wypiekać bułki.
 • @zbig71 13:29:05
  //. Wystarczyła reforma Wilczka i Polska zmieniła się w jeden wielki bazar, bo ludzie mogli bez krępacji handlować czym chcieli i gdzie chcieli.//

  Owszem.Był taki jeden który utrzymywał że sam wyciągnął się z bagna za włosy.Nazywał się Munchausen .Baron zresztą.
  To przecież nie po to była reforma Wilczka żeby ludzie mogli handlować bez krępacji ale aby ludzie mogli handlować bez krępacji po to była reforma Wilczka.
  I dodam od razu że pisząc "ludzie" nie mam na myśli "biznesmenów" znad łóżek polowych.Mam na myśli całkiem innych ludzi i całkiem inny format handlu. https://imhotype.livejournal.com/511430.html
 • @ikulalibal 13:56:36
  To nie pan będzie decydował, kto zostanie nawozem historii. To raz. Są od tego lepsi ambicjonerzy. Nawet przez myśl mi nie przeszło, aby oszukać Pana, zresztą oszukać kogokolwiek.
  Co do polskiej opozycji, to była ona produktem CIA i innych szatanów. Zresztą po ostatnich sukcesach rządu i konferencji bliskowschodniej to widać wyraźnie, kto taki wychodował sobie ,, opozycję,,
 • @ikulalibal 14:24:59
  Chodzi o biznesmenów co handlowali bronią, hurtowni ilościami lekarstw i spirytusu, fabrykami i wielkimi połaciami ziemi w PRLbis
 • Wojna płci
  „Chcecie naprawiać rzeczywistość? Zacznijcie od następnego pokolenia.
  Czujecie krzywdę, która się dzieje dziewczynkom?
  A mówi się, że w Polsce kobieta jest na piedestale.”

  No więc właśnie, niby jest a nie jest. Niby może wszystko, co mężczyzna, a dzięki temu nie ma wyboru, a musi i zajmować się dziećmi i chodzić do pracy i zajmować się domem. To jest temat rzeka, ale, wracając do tematu, feministki od dekad podnoszą larum, że dziewczynki są dyskryminowane, bo są. Statystyczny bohater książki i statystyczny bohater filmu jest chłopcem, chłopiec przeżywa wiele przygód i czeka go wspaniałe, pełne przygód życie. Dziewczynki są obserwatorami. To, co powinno było zostać zmienione dekady temu, nadal ma miejsce.

  Moja teoria jest taka, że dzieje się to specjalnie, bo przecież i korporacje produkujące zabawki i producenci filmowi o równouprawnieniu kobiet i o żalach feministek wiedzą od bardzo dawna. Celem dyskryminacji dziewczynek jest wzbudzenie w nich zazdrości i poczucia krzywdy i w ten sposób wychowanie je na wojujące feministki nienawidzące mężczyzn. Potem chłopcom, którzy byli tacy wspaniali w dzieciństwie, kiedy wszystko było im wolno, mówi się, że się do niczego nie nadają i powinni być bardziej wrażliwi na potrzeby kobiet i sami powinni się do nich upodobnić, dając wyraz ich „kobiecej stronie”, a ich męskość i przebojowość jest czymś wstydliwym.

  W ten sposób kreuje się dwie przeciwstawne sobie i ze sobą wojujące płcie, pełne kompleksów, zachamowań, zazdrości i wrogości do płci przeciwnej. Nikt nie czuje się ani wolny, Aniu pełnowartościowy, bez względu, czy jest kobietą, czy mężczyzną i obwinia o to płeć przeciwną i jej rzekome przywileje - i o to właśnie chodziło. Nieustająca wojna płci przez pokolenia. Inżynieria społeczna w całej swojej perfidii.
 • @interesariusz z PL 10:37:31
  A ja znam takie miejsce gdzie jest WC męskie a dla pań nie ma żadnego. Autentycznie!
 • @Lotna 15:14:41
  100% racji.
 • @zbig71 13:29:05
  Tak, tak... Polska zamieniła się w jeden wielki bazar i ludzie mogli handlować gdzie chcieli, czym chcieli i tak zhandlowali tą naszą Ojczyznę.

  Agiornamento + "wolny" rynek i Polski już nie ma.
  Wytłumaczę to może jeszcze jaśniej :
  Otwarcie się szeroko na świat globalnego, silnego siłą pieniądza (także tego "drukowanego" wirtualnie), musiało nas biedaków na tym "wolnym" rynku zepchnąć jak huragan z tego rynku.

  Powiem jeszcze może jaśniej, tym razem obrazowo :
  Jeżeli porównajmy ten nasz "wolny" rynek do oceanu, to światowy globalny kapitał musimy porównać w tym momencie do tych 61tyś potężnych kontenerowców zwanych Cargo, które pływają po tych oceanach i morzach całego świata. Natomiast nasze możliwości na tym oceanie możemy porównać najwyżej do kajaka , bo mnie np tylko na taki "statek" stać Więc ja, na ten ocean ani nawet na żadne morze się tym kajakiem nie wybiorę...

  Więc przestań już cyńtolić o tym wolnym rynku i wolnym handlowaniu, bo to właśnie Gierek i zamknięte nasze granice dla takiego "wolnego" rynku (i w ogóle dla zachodniego gnoju) nas wtedy od zagłady ratowały.
  Dzisiej w 30 lat po agiornamento naród Polski stoi na skraju likwidacji, jeżeli nie odwoła się do swojej Królowej, Która nas Sama o to prosi.
  Jeszcze raz wstawiam linka (poczytaj sobie) :
  http://gibson.neon24.pl/post/147859,nie-pozwole-na-zaglade-narodu-polskiego
 • @Lotna 15:14:41
  Nasze możliwości w stosunku do swiatowej filozofii zepsucia moralnego całego świata można porównać do kajaka w starciu z 61tyś pływających po świecie największych statków towarowych zwanych Cargo.

  Nie już inne rady na to jak tylko i wyłącznie odwołanie się do naszej Królowej - Królowej świata
 • @Jan Paweł 19:06:14
  No cóż.... Tu medycyna jest bezradna. Proponuję ,abyś odbył jakieś gospodarskie wizyty, jak Gierek w latach siedemdziesiątych i pogadał z krowami w oborze.
 • @Jan Paweł 19:09:47
  Odwołaj się do 1go sekretarza. Nie do królowej, bo to pachnie reakcją. Królowa to monarchini , ty popierasz socjalistyczną republikę niebieską.
 • @zbig71 19:35:53
  Tak, tak... gratuluje Ci Twojej silnej pozycji na wolnym rynku.

  Kolego... czy Ty naprawdę tego nie widzisz, że już nie masz nie tylko tego Twojego rynku ale i wolności?, czy tylko udajesz głupiego?
  Czy Ty naprawdę nie widzisz że nie masz już niczego? nawet Kultury Narodowej i Tradycji?
  Czy Ty naprawdę tego nie widzisz, że na tym Twoim "wolnym" rynku, nie masz już ani jednego normalnie zdrowego produktu żywnościowego (jak np PGR-owskie mleko), czy Ty tego nie widzisz, że wszystko co tylko było możliwe to jest juz zatrute? i praktycznie umieralność Polaków z roku na rok rośnie i niedawno :
  https://marucha.wordpress.com/2019/02/05/zmarlo-najwiecej-polakow-od-czasu-wojny/

  A za I sekretarza Edwarda Gierka (i wczesniej Gomułki) Polacy liczbowo rozrośli się z 25mln po wojnie do ok 40mln pod koniec epoki Gierka.

  Człowieku, gdzieś Ty się uchował?
 • @roux 11:22:50
  "Najwięksi wyklęci z wyklętych - Ogień i Bury"

  Marzą pewnie o powtórzeniu ich wyczynów.
 • @Jan Paweł 20:46:46
  "Polacy liczbowo rozrośli się z 25mln po wojnie do ok 40mln pod koniec epoki Gierka."

  Bo ocet spożywczy był taki dobry.
 • @Jan Paweł 20:46:46
  Gomółka był prawdziwym patriotą.
  Nie chciał w stepie wznosić baraków
  Wolał budować więzienia z pustaków.
 • @Pedant 23:14:10
  To był sam cymes. Ambrozja PRL
 • @zbig71 23:38:38
  Cytujesz złą literaturę.Bardzo złą.
  No nic.Ja zacytuję dobrą.
  Albowiem wszystkie twoje dzisiejsze argumenty,twoje reakcje żywcem przypominają reakcje i zachowania pewnej literackiej postaci.
  Obecna wersja państwa polskiego w porównaniu z PRL-em jest po prosu żałosna.Pożałowania godny przedmiot będący bezwolnym narzędziem politycznych gier poważnych graczy.Byt wzbudzający jeno pogardę.Kudy mu do PRL-u ? Każdy to widzi a co poniektórzy nawet rozumieją dlaczego.
  Ty zaś aby zagłuszyć niewygodną prawdę zachowujesz się jak LIS.

  "Lis pewien, łgarz i filut, wychudły, zgłodniały,
  Zobaczył winogrona, rosnące wysoko.
  Owoc, przejrzystą okryty powłoką,
  Zdał się Lisowi dojrzały;
  Więc rad z uczty, wytężył swoją chudą postać,
  Skoczył, sięgnął, lecz nie mógł do jagód się dostać.
  Wprędce przeto zaniechał daremnych podskoków,
  I rzekł: /Kwaśne, zielone, dobre dla żarłoków./ "
 • @ikulalibal 00:19:35
  To szanowny panie decyduje, jaka literatura jest dobra, a jaka zła?
  To proszę nie czytać moich wpisów i po problemie.
 • @zbig71 06:55:46
  //To szanowny panie decyduje, jaka literatura jest dobra, a jaka zła?//

  Nie.To nie ja.To rodzaj przyrodzonego instynktu kierujący naszym zachowaniem.Bezcenny,ewolucyjnie udoskonalony mechanizm dzięki któremu możemy dokonywać trafnych wyborów.A w naturze trafny wybór to kwestia życia lub śmierci.Wybrałeś dobrze-jeszcze jakiś czas pożyjesz,źle-sorry ale tu nie ma miejsca dla słabych.
  Pan najwyraźniej ma kłopoty z określaniem jakości i stąd trudności w ocenie rzeczywistości.Dobra jakości to dobra jakość.Jeden rzut oka i już wiesz co jest dobrej a co kiepskiej jakości.

  http://static.prsa.pl/images/9aed6eca-ee6b-426f-9fb0-663ca5ea0c05.jpg

  http://bi.gazeta.pl/im/37/ef/14/z21952055IH,Carter-i-Gierek-.jpg


  https://cdn.natemat.pl/1c663aa81554bf710f79d0eebfce066d,800,600,1,0.jpg

  https://i.iplsc.com/ambasador-georgette-mosbacher/0007QSC5C84XD3BC-C122-F4.jpg
 • @zbig71 06:55:46
  //To proszę nie czytać moich wpisów i po problemie.//
  Nie, nie, nie koleżko. Nie tak łatwo tu z kurnika wykradać...
 • @ikulalibal 09:57:05
  Nic dodać, nic ująć.
 • @zbig71 23:38:38
  Czy to jest juz szczyt Twojej kultury dyskusji? Czy jeszcze masz jakieś inne formy w zanadrzu?
 • @ikulalibal 09:57:05
  Wszyscy ci razem wzięci pokrągłostołowi nie mogą nawet stanąć obok Gierka. Bardzo dobre zestawienie.
 • @Jan Paweł 19:09:47
  „Nasze możliwości w stosunku do swiatowej filozofii zepsucia moralnego całego świata można porównać do kajaka w starciu z 61tyś pływających po świecie największych statków towarowych zwanych Cargo.

  Nie już inne rady na to jak tylko i wyłącznie odwołanie się do naszej Królowej - Królowej świata”

  Wręcz przeciwnie, rada inna jest, tyle że wymaga trochę więcej pracy niż odmawianie zdrowasiek.
  Mamy coraz większe szanse ze światową machiną zepsucia, bo świadomość ludzi wzrasta w tempie geometrycznym i narody się budzą. Nawet Kanadyjczycy założyli partie, gdzie otwarcie jest poruszana chociażby kwestia aborcji i genderyzmu i nie są to partie islamistów. Żółte kamizelki, nawet sterowane przez „elity” unaoczniają, jak wielkie jest niezadowolenie narodów i rozumienie panującego ucisku przez przeciętnego człowieka.
  Oczywiście hydra się broni ze zdwojoną siłą, ale to znaczy, że tym bardziej należy zakasać rękawy, a nie załamywać ręce.
 • @zbig71 06:55:46
  „Gomółka był prawdziwym patriotą.
  Nie chciał w stepie wznosić baraków
  Wolał budować więzienia z pustaków.”

  Nie Gomółka, a Gomułka. A ty byś wolał, żeby Polacy mieszkali w namiotach, czy może w powojennych zgliszczach?

  Trudno akurat nie czytać twoich komentarzy, bo ich pełno pod niemal każdym wpisem. Wiele niezbyt mądrych.
 • @Lotna 12:48:18
  Tak, tak... mamy bardzo wiele możliwości wyjścia z tego światowego kryzysu, gdzie takie kraje jak Polska połykane są przez ratujące się rekiny w pierwszej kolejności.
  Wiesz co to jest obecna Polska? Powiedział to jeden z ministrów o nazwisku znanej kiedyś aktorki (by niw przywoływać sławnego pisarza).

  Przed II wojną w Polsce dokonywało się rocznie ok 1,1mln! aborcji.
  Matka Boska przychodziła i błagała nas już, płakała w ostatnim etapie : NAWRACAJCIE SIĘ, BO IDZIE NA WAS CIĘŻKA KARA...

  Czy w powietrzu nie widać tej wiszącej już znowu nad nami kary?
  Matka Boska znowu tak samo przychodzi z Orędziami
 • @interesariusz z PL 10:37:31
  "Rozumiem emocje autora, ale mam wrażenie, że gubi się we własnych poglądach."
  "Niech pomyśli o tych rodzicach, co to zbierali naklejki w Biedronce, uzbierali, a maskotek zabrakło. W ogóle. Zostali z naklejkami."

  Autor właśnie to zrozumiał. A uświadomiła mu to sześciolatka, bo sam był tak zaślepiony, że mu się promocja miedzy Biedronką, a POLO pomieszała.

  "Natomiast słowa autora o dyskryminacji płciowej są w ogóle nie na miejscu. Dyskryminacji może nie rozumieć dziewczynka, ale autor?"

  Tak! Dziewczynka nie rozumie, a Autor próbuje wytłumaczyć, że coś takiego istnieje. Po to jest ten tekst.

  "W jakim wieku dziewczynki wybierają żeńskie maskotki, a w jakim męskie?"

  Każdy rodzic o tym wie. Pedofil szuka informacji o wiedzy, która jest dla niego niedostępna (wszak nie ma dzieci).

  "Znam parę miejsc, w którym WC męskie jest tylko jedno, a dla pań jest ich więcej. Czy to jest dyskryminacja płciowa?"

  Tak! To dyskryminacja płciowa.
  A samo skojarzenie tekstu, o pluszowych pragnieniach dzieci, z "męskim WC"???

  To chore!!!

  Dla mnie jesteś Koleś podejrzany!

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • @ikulalibal 10:56:17
  "A pan panie wiedzajestwksiążkach zwracasz nam dupe jakimiś pluszakami z Biedronki.
  A czemu to pańska żona/narzeczona/córka/kochanka/ jednym słowem "kobieta" nie siądzie i w dwa kwadranse nie uszyje zajebistej maskotki ze starej skarpetki.W sam raz dla dziewczynki."

  A wystarczy czytać ze zrozumieniem i mieć jakie takie pojęcie o rzeczywistości.

  Bardzo mi się podobają ludzie, którzy wczuwają się w sytuację mojej sześcioletniej siostrzenicy!
  Nic innego, jak pogratulować im tego poziomu, na którym dziś się znajdują.
  Moja siostrzenica, mimo że ma dopiero sześć lat, wie już dobrze, że w takim Bangladeszu, dzieci pracują, aby ktoś w rodzinie miał zarobek.
  Bądź człowieku dobry i daj im żyć!

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • @Franek Ganek 11:26:36
  Jesteś kimś, kogo zacytować wystarczy tylko raz. Sam udowodniasz, jak można sprowokować każdego człowieka w Internecie, aby sam na siebie głupoty napisał. Ty ziejesz nienawiścią.

  Ustalimy gdzie mieszkasz (wal się, jeśli nie ma Ciebie na terenie RP!), skąd nadajesz i że nie jesteś Polakiem.

  P.S. Na razie!

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • @Lotna 15:14:41
  100/100.

  Właśnie o to mi chodziło. Tak mniej więcej. Jestem facetem i sam dopiero zaczynam rozumieć.

  "Nieustająca wojna płci przez pokolenia. Inżynieria społeczna w całej swojej perfidii."

  Rozumiem! Chcę wziąć w tej grze udział. I wcale nie jestem wybrakowany.

  Jestem najlepszą partią na ojca.

  Czy kobiety wierzą "w miłość od pierwszego spojrzenia?"

  P.S. Moja siostrzenica wierzy.
  Ma co prawda dopiero sześć lat, ale...

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • @Lotna 13:02:50
  "A ty byś wolał, żeby Polacy mieszkali w namiotach, czy może w powojennych zgliszczach?"

  Wszędzie dobrze, gdzie nasi dają radę. Nic się jednak nie porównuje, do powrotu na "swoje śmieci".

  Są tacy, którzy znają życie pod namiotem. To nic ujmującego honorowi. Wszyscy Polacy, którzy żyją za granicą, żyją pod namiotami. Też tak żyłem.
  Lecz każdy, który ma chęć wrócić, ma olbrzymią tęsknotę za czymś, co minęło.
  A zgliszcza, są tylko w oczach drapieżców.

  Dla mnie, to piękny kraj, bez ograniczeń.
  Na zgliszczach zbuduję, co tylko sobie zamarzę.

  P.S. Potrafisz zbudować wokół siebie lepszy świat?

  TzT.
 • @wiedzajestwksiążkach 01:43:57
  //Sam udowodniasz, jak można sprowokować każdego człowieka w Internecie, aby sam na siebie głupoty napisał.//

  To nie prowokuj, weź się trochę za siebie... Ja głupot nie piszę choć w formie... może nie wypadło najlepiej. Bo mnie to denerwuje - Co Wy ludzie robicie z tymi dzieciakami... Chyba jeszcze tylko to mnie wnerwia. Na Was może jest za późno ale czemu się mścicie na dzieciach? Albo rozpieszczacie albo w ogóle się nie zajmujecie. Po co to płodzicie jak nie macie nawet zamiaru się tym zajmować?

  //Ustalimy gdzie mieszkasz (wal się, jeśli nie ma Ciebie na terenie RP!), skąd nadajesz i że nie jesteś Polakiem.//
  Mieszkam na terenie RP ale na spotkanie to nie zasłużyłeś. Nie jest to jaskinia ani pustelnia, jest wiele dzieci i tzw. rodziców - bydła rozpłodowego... Czyli spłodzić i zapomnieć. Do oporu tego.
  A uwaga nic nie kosztuje. Czysta uwaga.

  Pozdrawiam.
 • @Lotna 13:02:50
  Cytat ze Szpotańskiego dotyczył kwestii niewoli , w jakiej znajdowali się Polacy.
  Nawet tak durne babsko z Kanady, jak Ty powinna to wiedzieć.
 • @zbig71 09:48:04
  Durne babsko, to ty masz w domu, prostaku.
 • @wiedzajestwksiążkach 04:21:10
  Co ty wygadujesz?
  Zbig71 przyczepił się do Gomułki, że budował ludziom domy z pustaków, to się zapytałam, czy by wolał, żeby Polacy mieszkali w powojennych zgliszczach, żeby Polska była nieodbudowywana, czy mieli mieszkać w polskim klimacie w namiotach?
  Czegoś nie rozumiesz? Czytaj ze zrozumieniem, komentarze również.
 • @zbig71 09:48:04
  A jak chodzi o niewolę, to zamiast cytować innych, rozejrzyj się dookoła.
 • @Lotna 12:02:05
  Szpotańskiemu chodziło o więzienia, nie o domy.
  Sama czytaj ze zrozumieniem,
  Przesadziłem z komentarzem, przepraszam za durne babsko.
 • @Lotna 12:10:14
  Tylko Szpotowi chodziło o więzienia, nie o domy. To była satyra na nacjonalistyczne odchylenie Gomułki.
 • @Admin
  Dzięki za... tekst na pudle.
  Chciałbym podziękować za więcej, ale...
  Czy widzisz co się dzieje pod "niewinnym- niepolitycznym" tekstem?
  To jest to, o czym pisałem dużo wcześniej- wolna amerykanka bez cenzury, albo kultura i cenzura. Jedyna możliwość, aby pogodzić dwie wykluczające się koncepcje, to: FORUM.
  Ale Wy macie to w nosie.
  Tutaj nie ma opcji, aby dostał się jakiś świeży komentator. Jesteście jednym wielkim garem, w którym niby "wielkie" myśli się kotłują, a i tak wychodzi coś, czemu empatii brak. Tu nie ma wolności. Tu są stali użytkownicy, którzy muszą się czymś zasłużyć.
  To totalne, pseudointelektualne dno.

  P.S. Moja siostrzenica powiedziała, że Franek Ganek, to chyba nie ma dzieci.

  Wujek Polonii

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930