Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
156 postów 6028 komentarzy

Astra

Astra - Anna Słupianek - Kres jest tak niewidzialny, jak początek. Wszechświat wyłonił się ze słowa i do słowa powraca (..) Nadzy przychodzimy na świat i nadzy wracamy do ziemi, z której zostaliśmy wzięci. /Tryptyk rzymski JPII 2003/

Polonio walcz!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nasza polska Polonia walczy po raz kolejny o nas wszystkich tutaj. Jak zawsze można polegać i wierzyć, że zrobi co tylko w jej mocy. Dlatego właśnie napisałam wcześniej, że Polacy czy tutaj czy tam za oceanem nie muszą wstawać z kolan.

 

 

 

 

Nie mam pojęcia czy Polacy "wstali z kolan". Dlaczego? Ponieważ moim zdaniem pomimo prowadzonej ohydnej polityki wstydu trwającej od dziesięcioleci uważam, że nigdy na kolanach nie byliśmy. Śmiem tak twierdzić bo to jest prawda. Gnojeni od pokoleń zachowujemy się odpowiedzialnie i tak jak należy.

  Co innego nasze władze, one tak się poczuły. Naprawdę wierzę w to, że zachęcone poparciem w sondażach i wzrostem gospodarczym  mogły dojść do wniosku iż mogą pójść za ciosem i wmówić "ciemnemu ludowi" że są jakimś liczącym się sojusznikiem izraelskim i amerykańskim. Sam fakt, że przyznały się ustami ministra Jakiego o konsultowaniu ustawy IPN ze stroną izraelską, świadczy moim zdaniem o tym, że na żaden szacunek nie zasługują. Podejrzewam równocześnie, że jest bardzo możliwym iż podobnie jak poprzedni rząd obiecały kasę żydom z USA i w związku z tym poczuły się zszokowane reakcją swoich sojuszników. Nie mam pojęcia jak to miało zostać sfinalizowane ale, że miało to jest fakt. Jak inaczej wytłumaczyć wstrzymanie Ustawy Reprywatyzacyjnej?

W tej ustawie bowiem wyraźnie było napisane, że odszkodowania dotyczą jedynie części utraconych majątków i co najważniejsze jedynie Polaków. No i tutaj jest problem bo żydzi delikatnie odpowiedzieli rządowi polskiemu, że...

cyt:

" Chyba tęsknicie za reżimem komunistów. Zapłacicie nam za ustawę reprywatyzacyjną – stwierdzili w połowie listopada 2017 r. w wywiadzie dla DGP amerykańscy pełnomocnicy żydowskich rodów. Kathryn Lee Boyd, partner w kancelarii McKool Smith, uważa, że przyjęcie przepisów w proponowanym brzmieniu będzie dyskryminacją m.in. Żydów ocalonych z Holokaustu.

Chodzi o to, że ustawa reprywatyzacyjna doprowadzi do wygaszenia roszczeń o zwrot nieruchomości znacjonalizowanych po wojnie. W zamian za to uprawnieni uzyskają prawo do rekompensaty wynoszącej od 20 do 25 proc. wartości nieruchomości (według stanu nieruchomości na dzień nacjonalizacji i cen obecnych). Tyle że prawo do rekompensaty będzie przysługiwać tylko Polakom i to pod warunkiem, że w chwili nacjonalizacji odebrany grunt też należał do obywatela polskiego."

www.gazetaprawna.pl/artykuly/1102212,ustawa-o-ipn-izrael-blokuje-duza-ustawe-reprywatyzacyjna.html

W związku z tym nasz wstający z kolan rząd wstrzymał tą ustawę coś tak w połowie lutego ale... już wyciągnięto ją z kosza!!  Jak się bowiem okazuje. Po pewnych "zmianach" będzie już z nią wszystko oki.

cyt:" Przesłanka posiadania obywatelstwa nadal będzie, lecz będzie dotyczyć tylko daty przejęcia nieruchomości przez PRL. Czyli warunkiem będzie to, by wywłaszczony kilkadziesiąt lat temu był Polak. Spadkobierca występujący o rekompensatę będzie mógł być dowolnej narodowości. Bezzasadny stanie się więc już zarzut środowisk, które podkreślały, że nie można pozbawić praw osób, które opuściły Polskę za Gomułki, Gierka czy Jaruzelskiego i przyjęły inne obywatelstwo."

prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1108741,zmiany-w-duzej-ustawie-reprywatyzacyjnej-jakiego.html

Jak to wszystko czytam to jestem przerażona... Pytam się co jeszcze zostanie zmienione? Po doniesieniach onetu, że nasz prezydent i premier są be i Trump nie ma życzenia się z nimi spotykać rewelację tą już wieczorem zdementował sam Departament Stanu USA ale.... cóż to? Doradca PAD Szczerski natychmiast wylatuje na rozmowy do juesej? Co tak nagle?

Nie no, oczywiście, że spotka się z doradcami Prezydenta USA, będzie rozmawiał o sprawach NATO i Trójmorza itd itp, przynajmniej tak mamy uważać...

Mam jednak pytanie i to zasadnicze. Dlaczego w planach brakuje spotkania z naszą Polonią?

Nasza polska Polonia walczy po raz kolejny o nas wszystkich tutaj. Jak zawsze można polegać i wierzyć, że zrobi co tylko w jej mocy. Dlatego właśnie napisałam wcześniej, że Polacy czy tutaj czy tam za oceanem nie muszą wstawać z kolan.

cyt:

"W planie działania jest interwencja Polonii w biurach poselskich Kongresu USA, aby odrzucono proponowane ustawy – uchwalona już w Senacie S.447 i przygotowywana w Izbie Reprezentantów H.R.1226.

W niedzielę, 11 marca jest zarezerwowana sala w Falls Church pod Waszyngtonem. Uczestnicy akcji będą mogli spotkać się i przygotować do wizyty w Kongresie następnego dnia. Planowane jest podpisanie rezolucji. Nastąpi podział na grupy, które udadzą się do przypisanych im kongresmenów. Ponieważ Kongres liczy ponad 400 posłów, wytypowane będą kluczowe osoby, które mogą wpłynąć na przebieg głosowania. Na pewno będą wśród nich członkowie Komitetu Spraw Zagranicznych, który ma się zająć tą ustawą. Na pewno będą też tam kongresmeni z okręgów o znacznym procencie wyborców polskiego pochodzenia.

Oprócz tego, informacje o niezwykle silnych i licznych argumentach prawnych, politycznych i moralnych będą przedstawione wszystkim kongresmenom. Uczestnicy będą poinformowani o regułach zachowania się w Kongresie. Będzie też przygotowany dla

nich konspekt z przeglądem zasadniczych argumentów przeciw ustawie.

W poniedzialek, 12 marca:

I. Wizyty w biurach według przydzielonych grupom kongresmęnów

II. Od 10 do 14 jest już zarezerwowana dla nas sala w Kongresie na spotkanie Polonii z kongresmenami.

Zaproszenia będzie wysłane do wszystkich reprezentantów.

 dziennikzwiazkowy.com/polonia/interweniujemy-w-waszyngtonie/

Jak to jest możliwe, że pan K.Szczerski będąc tam nie spotka się z  200 osobową delegacją Kongresu Polonii Amerykańskiej, która specjalnie  zjedzie do Waszyngtonu 11 marca w niedzielę a w poniedziałek będzie walczyć o nasze polskie i jakże ważne sprawy? Od czwartku do niedzieli nie znajdzie na to czasu?

Z tą samą Polonią która liczy w USA ponad 10 milionów? która zmobilizowała się i walczyła o przystąpienie Polski do NATO  ale również po zmasowanej kampanii środowisk polonijnych zabezpieczono nienaruszalność naszych granic na Odrze i Nysie a teraz walczy jak może o zablokowanie ustaw 427 i 1226?  Ustaw które otworzą drzwi do skoku na setki miliardów dolarów oraz majątek polski. Następne podejście do tematu Jdeopolonii?

Jak to możliwe, że zabiegają o takie spotkania wszyscy kandydaci na prezydentów USA, także D. Trump a pan prezydencki doradca K. Szczerski ma to gdzieś?

Nie wstał z kolan czy jak?

Nie myślcie, że Polacy tego nie widzą... tego waszego przerażenia. Zamiast jako przywódcy kraju, którzy sami uczynili z Polski bazę amerykańską narażając nas wszystkich  bezpośrednie zagrożenie ... zamiast przynajmniej zażądać ukrócenia bezczelnych roszczeń żydowskich wobec wiecznie dźwigającego się z biedy i ubóstwa Narodu, co widzimy i słyszymy?

Moim subiektywnym zdaniem widzimy jedynie gówniane "patriotyczne gesty" na stulecie odrodzenia Polski czy oddając cześć Żołnierzom Wyklętym.

To są moim zdaniem puste nic nieznaczące gesty....

www.youtube.com/watch

 

KOMENTARZE

 • Polaku walcz... bym powiedział.
  W całym tym śmierdzącym lichwiarstwie nie chodzi o to aby Polonia walczyła o coś tam bo jest to na krótką metę. Tu chodzi głównie o nasz rząd aby powiedział "takiego wała jak Polska cała" nawet jeżeli żydowska ustawa będzie w USA wprowadzona. Nic Polaków bardziej nie rzuca na kolana jak zdradziecka poddańczość własnego rządu. Takich "żydków" i żydowskich ustaw jest i będzie więcej i więcej. To Polska musi powiedzieć WON, niezależnie czy spotka ich nałożona przez zbójów kara. Polska na takie "cwaniackie dekrety" musi być odporna. Wtedy dopiero będziemy mówić o wielkości Narodu. Na razie mamy do czynienia z rządowymi szczurkami jak także nie ma żadnych perspektyw na przejęcie przez rzetelnych ludzi władzy bo lud jest politycznie leniwy.
  Płaci teraz za swoją wyuczoną przebiegłość będąc pod zaborami ale w dzisiejszych czasach tak się nie da. Kto dzisiaj więcej krzyczy ten zbiera. Dzisiaj należy jawnie działać a nie przechodzić do konspiracji
  Jak drzewo przechylone to i koza na nie skacze, nie mówiąc już o tak nikczemnych i pazernych ludziach jak żydzi. O czym ja mówię, przecież to nie są nawet żydzi, to są syjoniści.
 • Polonia nie miala, nie ma i nie bedzie miala zadnego wplywu na
  polityke USA. Ludzie pracuja, jedza, pija a polityka sie nie interesuja. Na 100 osob jak 1 wie co sie dzieje to cud. Te wszystkie kongresy Poloni i tzw organizacje to w zasadzie obiady: 3 miesa musza byc ( kurczak, schabowy, kielbasa) , ziemniaki i kapusta . Pozniej wystapia dzieci, tance i gorzala z najwyzszej polki albo francuski koniak.
 • @Astra "Polonio walcz!!" / Repsol "Pilne"
  >> http://repsol.neon24.pl/post/142743,pilne

  5*
 • @staszek kieliszek 05:14:26
  Polonia nie miala, nie ma i nie bedzie miala zadnego wplywu na
  polityke USA...........
  niestety
 • Bardzo dobrze Polonio!!!Należy mówić , krzyczeć, informować pozostała Polonie i Polaków w kraju.
  Mamy już skutki niewiedzy, bierności i niewiary we własne siły Polaków.
  Nawet jeśli padniemy, to nie bez walki!!
  BRAWO POLONIA jesteśmy z Wami!!GOD BLESS YOU!!!!!!!!!!!

  https://stopacthr1226.org/sign-this-petition-now-polish-translation/

  http://www.wyszperane.info/2017/03/23/zydowski-mistrz-pijaru-oczarowal-serca-i-umysly-politykow-pis/
 • Czy mamy dziękować Polonii?
  To już nie wiem czy jeszcze istnieją tacy naiwni Polacy którzy uważają wchłonięcie Polski przez NATO za dobrodziejstwo?
  Szok! Jakoś powoli się uczymy.
  Czy mamy czas?
 • To są m.in skutki polityki pobłażliwości i lizania butów!! i opłacania z krwawicy Polaków takich indywiduuów.
  https://www.prawdaobiektywna.pl/polska/ukrainski-sympatyk-kod-u-opublikowal-prowokacyjny-wpis-4035.html

  Ukrainiec mieszkający w Polsce opublikował haniebny wpis: „Polska i Polacy są współodpowiedzialni za zbrodnie III Rzeszy Niemieckiej” [foto]...

  http://wprawo.pl/2017/07/24/ukrainski-dziennikarz-w-polsce-wulgarnie-atakuje-pis-i-neguje-ludobojstwo-na-wolyniu/

  Ukraiński dziennikarz w Polsce wulgarnie atakuje PiS i neguje ludobójstwo na Wołyniu.
 • @trojanka 09:58:20
  Powolutku koło się zamyka.
  Tak debilnego, antypolskiego rządu jak teraz to ze świecą szukać.
 • @Robik 10:07:45
  Mam wrażenie , ze nie mamy pojęcia o większości zakulisowych historii , które dzieją się w sprawie Polski.Z niektórych ,już zdajemy sobie sprawę.Poza przypadkami zwykłej służalczości, chęci przypodobania się "panu" i wiszenia u klamki w nadziei na profity,niektórych "polityków" myślę,że Polska jest najzwyczajniej w świecie szantażowana i zastraszana.
  Bo jest niestabilna ekonomicznie i gigantycznie zadłużona.
  https://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/rekordowa-dotacja-od-rzadu-dostanie-ja,183,0,2399927.html
  NIKT mi nie powie, że samodzielny rząd kraju bierze miliardowe pożyczki i zaraz potem dotuje skorumpowanego,sąsiada.Który w dodatku uzupełnia sobie zapasy złota i odgraża się rozpoczęciem programu podboju ..kosmosu!????
 • @trojanka 10:29:23
  No to gdzie nadzieja?
  W następnych wyborach pogonić wszystkich zawodowych polityków którzy żyją z polityki od 90 roku.
  Tylko czy to możliwe? Wątpię.
 • @
  Tak z drugiej strony to po co i dla kogo ta Polonia ma walczyć? Przecież
  prawdziwe problemy dla Polski zaczynają się w Polsce. Oto nowy przykład warcholstwa z ostatniej chwili!

  "Powołano Muzeum Getta Warszawskiego"
 • @Stara Baba 04:43:11
  "Nic Polaków bardziej nie rzuca na kolana jak zdradziecka poddańczość własnego rządu. Takich "żydków" i żydowskich ustaw jest i będzie więcej i więcej. To Polska musi powiedzieć WON, niezależnie czy spotka ich nałożona przez zbójów kara. Polska na takie "cwaniackie dekrety" musi być odporna. Wtedy dopiero będziemy mówić o wielkości Narodu."

  Ja się z tym zgadzam ale czy to ma znaczyć, że Polonia nie ma prawa przeciwstawiać się żydowskiemu bezprawiu?

  Pozdrawiam
 • @staszek kieliszek 05:14:26
  "Polonia nie miala, nie ma i nie bedzie miala zadnego wplywu na
  polityke USA. "

  Taak? to ciekawe dlaczego 8 milionowy Izrael ma?
  To jest sprawa mobilizacji, tak uważam....

  Pozdrawiam
 • @trojanka 09:25:28
  Witaj :)

  "Bardzo dobrze Polonio!!!Należy mówić , krzyczeć, informować pozostała Polonie i Polaków w kraju."

  Też tak uważam i trochę mnie szokuje, że w Polsce tak cicho o tej nierównej ale jednak walce.

  Pozdrawiam
 • @Stara Baba 14:41:54
  Może jednak Polonia uważa, że jest dla kogo walczyć?
  Ja im w każdym razie dziękuję....
 • Głosy Polonii przesądziły o zwycięstwie Trumpa ......
  Amerykańska Polonia: To nasze głosy zdecydowały o wygranej Trumpa

  https://niezlomni.com/amerykanska-polonia-glosy-zdecydowaly-o-wygranej-trumpa/

  Trump wygrał wybory dzięki Polakom. Pora na rewanż. „To Polonia decyduje, kto zostanie prezydentem USA”

  http://wolnosc24.pl/2016/12/01/trump-wygral-wybory-dzieki-polakom-wiec-pora-na-rewanz-to-polonia-decyduje-kto-zostanie-prezydentem-usa-moze-na-poczatek-zniesienie-wiz/

  http://niezalezna.pl/89279-glosy-polonii-przesadzily-o-zwyciestwie-trumpa-elektorat-ktory-decyduje-kto-wygrywa-wybory


  http://dziennikzwiazkowy.com/polonia/wybory-prezydenckie-w-usa-wygral-duda-silna-trzecie-miejsce-kukiza/
 • @staszek kieliszek 05:14:26
  Dokładnie tak to wygląda. Jeden może Roman Kafel i kilku których można palcach jednej ręki policzyć, wie o co chodzi z polityką i rozumie interesy narodowe, reszta to, niestety, ale nadal myślą, że Rosja to ZSRR, a w Polsce nadal walczy się z komuną.
  Dlatego tacy mało rozgarniętymi ludzmi łatwo manipulować.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031