Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
161 postów 6061 komentarzy

Astra

Astra - Anna Słupianek - Kres jest tak niewidzialny, jak początek. Wszechświat wyłonił się ze słowa i do słowa powraca (..) Nadzy przychodzimy na świat i nadzy wracamy do ziemi, z której zostaliśmy wzięci. /Tryptyk rzymski JPII 2003/

FATCA- jutro banki zablokują ci konta

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

1 grudnia mija termin złożenia w bankach oświadczenia, że nie oszukujemy państwa amerykańskiego w sprawie podatków, oczywiście ich podatków...

 
1 grudnia mija termin złożenia w bankach  oświadczenia, że nie oszukujemy państwa amerykańskiego w sprawie podatków, oczywiście ich podatków...
Jeśli tego nie dopilnujemy to możemy się obudzić jutro bez środków do życia w naszym pięknym kraju. Ale to nic -  bo gdy umowa zostanie zawarta, przyniesie korzyści naszemu fiskusowi, gdyż USA będą wzajemnie informować o aktywach polskich obywateli na ich terenie. Tak to sobie wyobrażają przynajmniej nasi rządzący i nie tylko nasi. Umowę podpisało już  113 państw. 
USA będą "wzajemnie informować"... jestem bardzo ciekawa czy również obywatele USA składali oświadczenia pod rygorem odpowidzialności karnej i czy w razie spóźnienia w złożeniu takiego oświadczenia zablokują im konta? Nie mogłam doczytać w internecie ale tak myślę, że jak partnerstwo to na pewno... czy nie.. bo nie wiem?
Wiem natomiast, że informacja jakoby obowiązek dotyczył jedynie osób które zgromadziły więcej niż 50 ts dolarów (ponad 200 tys.zł)  jest niekoniecznie uspakajający.
 
 
cyt:
Komisja Nadzoru Finansowego precyzuje:
kto rachunek zakładał w okresie od 1 lipca 2014 roku do 30 listopada 2015 roku musi złożyć oświadczenie, a bank czy fundusz inwestycyjny może żądać od nas przedstawienia dokumentów, w celu weryfikacji naszego oświadczenia; 
kto rachunek zawarł wcześniej, czyli do 30 czerwca 2014 roku nie musi składać oddzielnego oświadczenia; jego status zostanie zweryfikowany na podstawie dokumentów, które bank już posiada; jeśli instytucja będzie miała jakieś wątpliwości może wystąpić o uzupełnienie danych; 
kto z kolei zakładał rachunek po 1 grudnia 2015 roku ten  zapewne już złożył stosowne oświadczenie; bank powinien mu je przedstawić do podpisu w trakcie zawierania umowy. 
I tu jeszcze jedna ważna uwaga. Obowiązek złożenia oświadczenia dotyczy osób, które na rachunkach w danym banku zgromadziły więcej niż 50 tys. dolarów (saldo na 1 grudnia 2015 roku) lub równowartość tej kwoty w dowolnej walucie. Kto miał mniej pieniędzy nie musi składać oświadczeń. Każdy, kto jest do tego zobligowany, powinien wcześniej być poinformowany o tym przez swój bank.
 
 
Dlaczego nie ufam tym "uspakajającym" wiadomościom? Dlatego, że nie dalej jak 2 tygodnie temu mój dobry znajomy poddany został próbie przymuszenia go do złożenia takiego oświadczenia przez jeden z banków pomimo, że konto było założone parę lat temu a jego stan nie przekraczał wcale 50 tys. dolarów. Już wtedy próbowano wstrzymać mu wypłatę z własnego konta i zagrożono  jego blokadą!                                                         
Z cytowanej informacji wynika również, że po 1 grudnia 2015 roku wszystkie "polskie  banki" będą wymagać "stosownego"  oświadczenia. W super sytuacji są tacy jak ja, którzy mają konta od lat w jednym banku bo... zostaną "zweryfikowani" na podstawie posiadanych przez bank dokumentów... nawet moja zgoda nie jest potrzebna, po co?
 Banki  boją się  groźby miliionowych kar oraz tego, że w razie niewywiązywania  się z porozumienia są narażone na sankcje w transferach finansowych z USA. 
A ponieważ banki nie są od tego, żeby się bać kogokolwiek więc ten strach muszą przerzucić na swoich klientów, którzy takie oświadczenia składają pod groźbą odpowiedzialności karnej.
Globalizacja ma się więc świetnie. Tym razem pretekstem jest troska o amerykańskiego podatnika. Fatca ma bowiem zapobiegać:
cyt:
 "wykorzystywaniu przez amerykańskich podatników zagranicznych instytucji finansowych w celu ukrywania dochodów lub tworzenia struktur agresywnego planowania podatkowego. W ramach wprowadzenia postanowień FATCA Polska zawarła z rządem Stanów Zjednoczonych umowę w sprawie poprawy wypełniania międzynarodowych obowiązków podatkowych oraz wdrożenia ustawodawstwa FATCA (IGA – Inter-governmental agreement)."
 
 
To, że Ty czy ja mamy gdzieś troskę o amerykańskiego podatnika nie ma znaczenia - mamona rządzi i o to w tym wszystkim chodzi.
Niedługo czeka nas jeszcze większa inwigilacja. Przykro to pisać, ale wychodzi na to, że czas zapomnieć o tym że żyjemy w państwie polskim. Pozostaje nam jedynie udawać, że jesteśmy w nim.
Oto dowiaduję się że .. jest jeszcze lepszy pomysł jewrejskich globalistów, a co? mogą Amerykanie - może i Eurogermania!!
cyt:
Euro-FATCA to model automatycznej wymiany informacji podatkowych pomiędzy państwami członkowskimi Unii Europejskiej, wprowadzony dyrektywą Rady 2014/107/UE z dnia 9 grudnia 2014 r. zmieniającą dyrektywę 2011/16/UE w zakresie obowiązkowej automatycznej wymiany informacji w dziedzinie opodatkowania (Dz. Urz. UE z 16 grudnia 2014 r. L 359/1; dalej: „Dyrektywa”).

Implementacja Dyrektywy w Polsce jest już opóźniona. Na chwilę obecną, projekt ustawy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami (datowany na dzień 19 maja 2016 r.) – implementującej nie tylko wymogi Dyrektywy, ale również reżimu CRS – znajduje się na etapie konsultacji publicznych.
 
 
Okazuje się, że były jakieś konsultacje publiczne! Ta informacja pochodzi sprzed 4 m-cy a dzisaj przeczytałam, że projekt ustawy trafił do Sejmu 29 listopada czyli przedwczoraj....
Ten projekt ma 80 stron i to jest bardzo duży wysiłek jak na naszych posłów a co dopiero konsultacja publiczna. Przeczytałam go i stwierdzam, że to jest projekt całkowitej inwigilacji obywateli polskich i firm... jako obywatele naszego państwa właśnie przestajemy istnieć...
 
 
 
 
 
 
Źródła:
 
 
 

KOMENTARZE

 • generalnie
  to już jest po nas. Niedługo zostaniemy pozbawieni wolnej woli , gdy umieszczą nasze mózgi w jednej globalnej sieci neuronowej sterowanej przez ogólnoświatową centralną jednostkę. Będziemy jak te mrówki w mrowisku podzieleni na kasty i wykonywać będziemy przydzielone nam zajęcia bez możliwości wyboru. Jest fajnie...
 • 5*
  Mała dygresja: to nie troska o amerykańskiego podatnika wymusza to bezprecedensowe i przestępcze działanie banków. Dopuszczają się tego procederu żydowscy właściciele zachodniego systemu bankowego.
 • Dług publiczny oraz długi Polaków: rzeczywiste i fikcyjne zadłużenie
  http://m.neon24.pl/d81a9cd64318933d3e4181618bde833a,14,0.png
  "W tym artykule mam zamiar zwrócić uwagę na olbrzymi przekręt finansowy naszego polskiego państwa, który trwa już od bardzo dawna, oraz na niemierzalną niczym patologię finansową, jaka niestety dalej trwa w naszym niby wolnym kraju i nikt z tym nic nie robi, nadal?....cdn "
  --------------------------->http://wolna-polska.pl/wiadomosci/dlug-publiczny-oraz-dlugi-polakow-rzeczywiste-i-fikcyjne-zadluzenie-2016-11
 • @zadziwiony 22:44:41
  Masz rację zadziwiony :(
  Już Ci proponowali w bankach zamiast PIN ... odcisk palca?
  Mnie kilkakrotnie, odmówiłam... ale czytając lekturę do wpisu tak myślę, że niedługo już pytać przestaną i wtedy co? jak w Apokalipsie Św. Jana?

  "(16)Sprawiła [wreszcie], że wszystkim –małym i wielkim, bogatym i ubogim, wolnym i niewolnikom –wyciśnięto znamię na prawej ręce lub na czole. (17) Od tego czasu nikt, kto nie miał znaku imienia Bestii lub liczby jej imienia, nic już nie mógł ani kupić, ani sprzedać"

  Po prostu pięknie, nie ma co!!

  pozdrawiam
 • @Rzeczpospolita 22:55:52
  Żydzi jacy są każdy widzi, tylko co z resztą ... świata... Polski?
  Jesteśmy od nich lepsi i zdolniejsi i jako nacja i jako ludzie i co z tego?
 • @Witkacy 23:13:59
  Przeczytałam zalinkowany artykuł i polecam, chociaż jest gorzki, baardzo gorzki :(

  Pozdrawiam
 • @Astra - A. Słupianek 23:25:01
  Jak wchodzę do mojego banku, to uciekają po kątach. Nadziwić się nie mogli, że im nie oddam kciuka. Teraz gdy wpłacam gotówkę na swoje osobiste konto, podając poprzedni dowód wpłaty i dowód osobisty, to oni wysyłają mi kod identyfikacyjny na telefon. Oczywiście stwierdzam, że telefonu nie posiadam (choć zabrzęczał SMS) no i staje się problem. Gdy pytam czy posiadanie telefonu jest obowiązkiem, to robią głupie miny. Istny cyrk. Za PRL wchodziłem do PKO wypełniałem jeden maleńki kwitek i bez żadnego dowodu tożsamości wpłacałem kasę na swoje konto. Dzisiaj chcą taką operację uwierzytelniać kilka razy. Paranoja.
 • @Astra - A. Słupianek 23:29:34
  Żeby podjąć jakiekolwiek działanie polityczne, musimy być świadomi zagrożeń, ich rzeczywistych przyczyn i skutków oraz właściwego celu i metody jego osiągania.

  Niestety, ta świadomość jest niedostępna znakomitej większości z nas. Stąd potrzeba powtarzania niemal do znudzenia tych samych prawd. Pozwolę sobie z tegoż powodu umieścić Pani tekst na stronie WPS.
 • @Astra - A. Słupianek
  I jeszcze taki kwiatek:
  http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-rzad-szykuje-rewolucje-na-wsi-w-zwiazku-z-asf-restrykcje-bed,nId,2315619
 • @KOSSOBOR 17:18:15
  Brak słów na tę paranoję. Jeszcze trochę, a swoja kura i marchewka będzie nielegalna. Powód zawsze się znajdzie, by wprowadzić takie "prawo"
 • @zadziwiony 17:48:49
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=19231&Itemid=55
 • @KOSSOBOR 18:48:27
  Jaworowicz, sprawa dla reportera:
  https://youtu.be/W1mL17nKIXY

  a tutaj:
  http://www.wetgiw.gov.pl/694---kategoria_komunikaty-prasowe-i-aktualnosci
  przejrzałem kilka komunikatów o znalezionych dzikach, (ze 20 przypadków) i bodaj wszystkie znalezione dziki do 15 km od granicy Polska -Białoruś (chyba tylko jeden był 73 km).
 • @Ywzan Zeb 19:02:06
  I jeszcze taka ciekawostka:
  Trzecim, przygotowywanym rozwiązaniem jest sprawa łagodzenia skutków poprzez rekompensaty za 3.letnie zaniechanie produkcji wieprzowiny.
  za:
  http://www.minrol.gov.pl/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/ASF-spec-ustawa-gotowa

  Czy jak ktoś "zaniecha na 3 lata" produkcji to po trzech latach będzie mógł ją wznowić?, czy w tzw. międzyczasie ktoś inny przejmie rynek?
  Ja tego nie wiem, tylko retorycznie pytam.
 • @Ywzan Zeb 19:16:02
  Tak, korporacje z przemysłowym chowem świń. Na metalowych siatkach, srające sobie na głowy, z antybiotykami i innym g..
 • @Ywzan Zeb 19:02:06
  Skopiowałam notkę profesora Dakowskiego u siebie. To jest bowiem bomba dnia i roku rządów dobrej zmiany...
 • Autorka
  Notkę widzę jako tak ważną , że aż dziwne, że nie stała sie od razu sensacją. Konsekwencje opisanej w niej patologii są dalekoidące. Zacząłem pisać komentarz i już nie wyhamowałem przed własną notką w tym temacie:
  http://miarka.neon24pl.neon24.pl/post/135485,swiat-musi-byc-dla-ludzi

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031