Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
156 postów 6028 komentarzy

Astra

Astra - Anna Słupianek - Kres jest tak niewidzialny, jak początek. Wszechświat wyłonił się ze słowa i do słowa powraca (..) Nadzy przychodzimy na świat i nadzy wracamy do ziemi, z której zostaliśmy wzięci. /Tryptyk rzymski JPII 2003/

Dwa miliony+

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Coraz bliżej do zielonego światła dla zalewu Polski przez ukraińskich imigrantów. Dobra zmiana coraz bliżej !!

 
Coraz bliżej do zielonego światła dla zalewu Polski przez ukraińskich imigrantów. Dobra zmiana coraz bliżej !!
Bardzo ciekawe jest, że dziwnym trafem nikt ich do tej pory nie policzył. Szacunki co do ich liczby to jest Matrix po prostu. Czy naprawdę ktoś uwierzy, że żyjący z naszych podatków rządzący i ich gwardia urzędasów nie mają prawdziwych danych na temat liczby Ukraińców w Polsce? Bo jest coś przerażającego w tym, że raz ich jest 250 tys. raz około 1 miliona, przy czym to "około" może znaczyć, że "koło" zamyka się w granicach drugiego "milionika"...
Prawda jest taka, że tylko w zeszłym 2015r, przyjęto ich 541 tys. ponad 400 tys w 2014r i... to są ci którzy są tutaj legalnie a co z resztą? Mamy listopad, niedługo kończy się 2016 rok, gdzie są dane ilu ich pojawiło się w tym roku? Doczytałam się jedynie, że zarabiają przeciętnie 2 tys. netto a nie jakieś 3-4zł za godzinę co próbuje się nam wmawiać czasami.


http://ec.europa.eu/eurostat/documents/2995521/7715617/3-27102016-BP-EN.pdf

 
Jest jeszcze jeden news... oni, ci Ukraińcy nie uciekną stąd do Niemiec, bo Niemcy po prostu Ukraińców nie chcą o czym ich dobitnie poinformowali i konsekentnie odsyłają. Z prawie 7 tys, którzy złożyli wnioski o azyl prawie wszystkim odmówiono i deportowano ich.
Pytanie za 100 pkt. dlaczego? Przecież tam się toczy wojna... no ruskie weszły... nie wiedzą czy jak? Może film Smarzowskiego widzieli?
Widać się zorientowali, że nie ubogacą ich tak kulturalnie jak muzułmanie.
A do USA nie łaska? Co to dla amerykańców łyknąć 2 miliony Ukraińców?
Jestem przekonana, że dane na temat liczby tegorocznych przybyszów zza wschodniej granicy są, ale w necie ich nie znalazłam, znaczy tajne są?
Są dane, że przybyło ich ponad 2,5 krotnie więcej niż 2 lata temu a studentów 7 krotnie.
Na temat hojności naszych władz względem stypendiów dla nich nie ma się co rozpisywać bo to jest rzecz znana raczej. Faktem jest, że stanowią najliczniejszą grupę Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, jedynej uczelni w kraju, która kształci kadry oficerskie policji. Na wypadek gdyby nam się kiedyś odechciało obecnych sojuszy mamy więc w perspektywie amerykańskie bazy i ukraińską policję. .. a ta nie tylko ma pałki jak ich ziomale w 1943 - posiada jeszcze broń na wypadek gdyby "lachy" podskakiwać zachciały.Przyszłość nie do pozazdroszczenia raczej...
Dlaczego mnie to wszystko niepokoi? Bo przedostatni prezydent B.Komorowski, który moim idolem nie był, w 2012 roku podpisał ustawę o abolicji:
cyt:
"Tym razem (to już trzecia abolicja) przepisy są bardziej liberalne niż te z lat ubiegłych. Wówczas trzeba było wykazać, że przebywa się w Polsce 10 lat, przedłożyć tytuł do zajmowanego lokalu i mieć pozwolenie na pracę. Obecnie odstąpiono m.in. od wymogu posiadania wystarczających środków utrzymania. Zezwolenie na zamieszkanie na czas oznaczony w trybie abolicji będzie udzielane na dwa lata, a nie jak w poprzednich akcjach abolicyjnych na rok. "
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Prezydent-zalegalizowal-pobyt-cudzoziemcow-w-Polsce,wid,13722390,wiadomosc.html?ticaid=118072&_ticrsn=3

Zwiększono więc o jeden rok jedynie czas pobytu - do dwóch lat i zrezygnowano z wymogu posiadania wystarczających środków utrzymania, szara ukraińska strefa miała się więc coraz lepiej a podatków oczywiście nie przybywało. Czego więc się czepiam i o co mi chodzi? O to, że taką abolicję można wstrzymać jak w 2014 roku z uwagi na zagrożenie terroryzmem. Chodzi o najnowszy pomysł naszej "dobrej zmiany" aby odstąpić od rocznej czy dwuletniej abolicji i wydać pozwolenia na pobyt stały jednorazowo i wszystkim tym ok.2 milionom naszych "slowiańskich braci"

cyt:
"Część Ukraińców przebywa w Polsce nielegalnie. Szacuje się, że to jest aż 200 tysięcy. Może uda się to załatwić w ramach jednej ustawy - jednokrotnej, szybkiej legalizacji pobytu, bo skoro znajdują tu pracę i przedsiębiorcy chcą ich zatrudniać, to trzeba ich pobyt zalegalizować. - mówi poseł PiS Tadeusz Dziuba. Może uda się to załatwić w ramach jednej ustawy.
- Sytuacja materialna zmusza Ukraińców do emigracji na Zachód - m.in do Polski. Widzę, że na rynku zapotrzebowanie jest nie tylko na niszowe prace. Do Polski przyjeżdża z Ukrainy wielu specjalistów - mówi pracujący od 10 lat w Poznaniu Ukrainiec Dmytro Borodai.
Poseł Dziuba chce pomysłem zainteresować Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. "
http://www.radiomerkury.pl/informacje/pozostale/polska-zalegalizuje-pobyt-ukraincow.html
Czyli około 200 tys. przebywa nielegalnie, przy czym znów nie wiadomo jakią to "koło" ma średnicę. Jak wspomniałam dane są, ale nie uzgodniono wspólnej wersji dlatego każdy sobie podaje co chce. Dla mnie wiążące są dane z w/w i zamieszczonej tabelki, a skąd a właściwie od kogo pochodzą? no? Kto je dał statystykom z eurostatu? przecież nie Szwedzi raczej..
Że Dmytro jest zainteresowany to się nie dziwię, że jest za tym Związek Pracodawców Polskich już trochę bardziej, może zmienią zdanie jak wkurzą swoich pracowników, którzy już domagają się utworzenia własnego związku zawodowego- interesuje mnie natomiast co na to nasz minister Błaszczak, którego poseł PiS pan Dziuba chce zainteresować...
Pisanie, że 1/3 Polaków akceptuje pobyt milionów Ukraińców jest nieodpowiedzialne, może zapytajmy te pozostałe 2/3?
Te badania pochodzą z początku roku, pytanie jak dzisiaj po obejrzeniu filmu "Wołyń" się kształtują... nie na darmo takie larum grano nawet wśród polityków ukraińskich. Może zdają sobie sprawę, że odbiór ich rodaków znacznie się pogorszy.
Na razie ukraińskie dzieci mimo, że są tutaj na pobyt czasowy dostają słynne 500+ -. Nie zauważyliście, że dzień bez informacji o tym to stracony dzień. Proponuję dodatkowo codziennie nadmieniać, że ukraińskie dzieci milionów przybyłych na naszą ziemię obiecaną również 500+ otrzymują. Polacy będą w końcu doinformowani, bo zachwyceni to już niekoniecznie.Taki dodatek do codziennego newsu, który słyszymy od miesięcy. Teraz kiedy ich pobyt czasowy zamieni sie na stały... mogą się już rozmnażać z "plusem" ponieważ wymóg zatrudnienia nie jest niezbędny... ułatwienia... niech ich...
cyt:
"Ministerstwo rodziny w opublikowanym na swojej stronie ogłoszeniu, potwierdza tę informacje pisząc: „W przypadku pozostałych obcokrajowców, którzy przebywają w Polsce na podstawie zezwolenia na pobyt czasowy w celu wykonywania pracy w zawodzie wymagającym wysokich kwalifikacji oraz tych, którzy posiadają kartę pobytu z adnotacją <<dostęp do rynku pracy>>, warunkiem przyznawania świadczeń jest zamieszkiwanie w Polsce wraz z rodziną.”
Przy składaniu wniosku wymagana jest deklaracja, że rodzina pobierająca pieniądze z programu „Rodzina 500 plus” mieszka na terenie Polski. Urzędnicy jednak nie posiadają nawet odpowiednich narzędzi, by móc to zbadać. W związku z brakiem kontroli, może dochodzić do nadużyć."
http://telewizjarepublika.pl/program-500-rowniez-dla-ukraincow,37816.html
Czyli wystarczy adnotacja "dostęp do rynku pracy" i hulaj dusza piekła nie ma, piekło już było w 1943 roku na polskich kresach i na polskich dzieciach również...
Warunkiem jest zamieszkiwanie z rodziną, a nadużycia? Co tam... Polska to bogaty kraj.
Nie lubię i nie ufam tej nacji, niepokoi mnie bezmyślność wpuszczania corocznie setek tysięcy i niebywała wprost beztroska. Jakieś durne gadanie o cudzie gospodarczym dzięki takim posunięciom i pośpiechu wskazanym ze względu na to, że ktoś nam może ich "podebrać" Z kogo idiotów robicie? Wspomniałam już o deportacji ich z Niemiec. Jakieś inne kraje UE się o nich dobijają, bo nie wiem?
Co Wy na to wszystko? Dla mnie to jest cyniczne i nieodpowiedzialne. Moim subiektywnym zdaniem wypadałoby zakrzyknąć do pana Błaszczaka i jego kolegów pomysłodawców z PiS - nie ważcie się !!
Niedługo Marsz Niepodległości i niepokojem myslę o tych ukraińskich oficerach ze Szkoły w Szczytnie.

Źródła:
http://wyborcza.biz/biznes/1,147753,19549812,zpp-proponuje-legalizacje-na-pobyt-staly-w-polsce-miliona-ukraincow.html
https://www.wprost.pl/tygodnik/10022660/Zalegalizujmy-pobyt-Ukraincow.html
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Prezydent-zalegalizowal-pobyt-cudzoziemcow-w-Polsce,wid,13722390,wiadomosc.html?ticaid=118049&_ticrsn=3
http://www.radiomerkury.pl/informacje/pozostale/polska-zalegalizuje-pobyt-ukraincow.html
http://www.polskieradio.pl/42/275/Artykul/1567167,Polska-powinna-postawic-na-imigrantow-z-Ukrainy
http://www.polskieradio.pl/42/275/Artykul/1567167,Polska-powinna-postawic-na-imigrantow-z-Ukrainy
http://niewygodne.info.pl/artykul7/03393-Polska-2-w-UE-pod-wzg-liczby-przyjetych-imigrantow.htm
http://wyborcza.biz/biznes/1,147666,19979553,raport-nbp-ukrainiec-w-polsce-zarabia-przecietnie-2-tys-netto.html
http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/02/ukraincy-w-polskiej-policji/
http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/niemcy-masowo-deportuja-ukraincow/9y7ncn9
http://telewizjarepublika.pl/program-500-rowniez-dla-ukraincow,37816.html

KOMENTARZE

 • Z własnych obserwacji.
  W obecnej chwili w Holandii przebywa ok. 250.000 Polaków. Wiatraki już kwękają że jest nas za dużo.
  Spośród prawie 17 milionów mieszkańców Nederlandów około 1,8 miliona urodziło się poza granicami tego kraju.
  Ciekawe co by krzyczeli, gdyby nawet tylko milion było Polakami.
  /Polska ok 38 mln i szacunkowo ok 2 mln "uchodźców" z banderlandii./
  Chyba nie muszę mówić, jak płakałby Geert Wilders ;-)
 • Oj, tam, oj tam!
  Dwa miliony Ukraińców w tę czy tamtą stronę! Przecież to nasi byli rodacy, siostry i bracia najmilejśi, którzy pałają do nas taką braterską miłością, o której pisałam tutaj:
  http://lotna.neon24.pl/post/114300,braterska-milosc-oun-do-polski

  PiS jest bogaty, to rozdaje 500+ na lewo i prawo, nawet tym, których stać na luksusy, nie tylko na chleb, ubranka dla dzieci i wyprawkę szkolną.
  Na tych studentów ukraińskich panoszących się w coraz większych ilościach, też ma kasę.

  A co ma miejsce, to polityka OUN jest popierana przez ,,polski" rząd od długiego czasu, sama jestem ciekawa, czy tylko po transformacji? Piąta kolumna w kraju coraz silniejsza, już obsadza swoimi kluczowe stanowiska, razem z żydami, z którymi często jest od wieków spokrewniona. Swój znalazł swego.
  A potem będą przykre niespodzianki dla Polakow, którzy się cieszą, że wszyscy dostali 500+ od ich wspaniałego nowego rządu, nic nie szkodzi, że prezes się darł na Ukrainie ,,gierojom sława!". Przecież on taki dobry i pobożny patriota, a prezydent jeszcze bardziej pobożny, nawet hostię w locie złapie. A mamy przecież z Ukrainą wspólnego wroga, to trzeba się z Ukraińcami jednoczyć, od gęby sobie odmawiać, pieniądze im zawozić i przy każdej okazji tyłka nadstawiać a jak zajdzie potrzeba, to i gardło dla nich do poderżnięcia.
 • @Lotna 16:27:18
  Kiedyś uciekali z Korony na Dzikie Pola, teraz wracają…a Bohuna tam wśród nich przypadkiem nie ma?
 • Marudzi Pani.
  Większośc owych ukraińców to ukrainki które upiększają pobocza polskich dróg zatem nie ma co się martwić:) Zasadniczo pomysł jest taki co by upadlińców anektować, upadlinki co ładniejsze wysterylizować i zostawić do zabawy a resztę przerobic na nawóz pod jabłonki. Taki ukrainiec też może byc przydatny Pani Astro, trzeba tylko mysleć perspektywicznie i mieć pomysł.
 • Witaj Astro,
  liczba "ukrów" rośnie w tempie przyrostu Fibonacciego, co jest kolejną tragedią naszego narodu. Fakt ten można wytłumaczyć rzekomym lub faktycznym pochodzeniem pana Dudy-po mieczu z Ukraińca a po kądzieli-nie wiadomo.
  Pozdrawiam.
 • Respect
  Bardzo dobrze że Pani o tym pisze, to jest bardzo ważne dla nas Polaków .
  To proste rezuny swoje potomstwo wysyłają do nas, żeby Lachy ich żywiły.
  Oczywiście dystrybutorzy papierków z obrazkami dostarczą dość papierków na ten cel, ale do pewnego momentu. Jak potomstwo rezunów w Polsce osiągnie masę krytyczną , wtedy dystrybutor się zepsuje i zabraknie papierków. Co zrobi potomek rezuna? To proste , zabierze co mu się należy!
  Tak głupawe, pazerne i przemądrzałe potomstwo chłopa Lacha straci wszystko( wszystko tzn prywatną własność też, i może nawet życie jak się będzie burzyć)

  Może się mylę… na pewno się mylę, ale gdybym miał nieograniczony dostęp do papierków z obrazkami i chciałbym przejąć majątki moich zamożnych sąsiadów to tak bym postąpił.
  Na szczęście nie mam takich możliwości i na razie takich ciągot.

  Jak się Bronic tez mam pomysł na początek – Bojkot mediów !

  http://szcesliwirodzice-szczesliwedzieci.blog.pl/files/2014/08/wyrzuc487-tv-i-walcz-o-wolnoc59bc487.jpg


  pozdrowił :)
 • @Bibrus 18:05:59
  Nie wiadomo tylko, czy po mieczu, czy po widłach albo toporku.
 • Jak donosi Onet Rzeszów:
  Stu obywateli Ukrainy pracowało bez zezwoleń

  Ponad stu Ukraińców zatrudniała jedna z przemyskich firm. Odkryli to funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej podczas kontroli legalności zatrudnienia w tym przedsiębiorstwie. Okazało się, że na ponad 140 zatrudnionych obywateli Ukrainy - 101 pracowało na czarno.

  Pracownicy nie posiadali zezwoleń lub oświadczeń o zamiarze powierzenia wykonywania pracy, a także pracowali na innych warunkach niż określone w tych dokumentach - poinformowała rzeczniczka oddziału Elżbieta Pikor.

  Cudzoziemców, czeka decyzja zobowiązująca ich do powrotu na Ukrainę, z zakazem ponownego przyjazdu do Polski przez najbliższy rok, a wobec przemyskiej firmy zostanie skierowany wniosek do Sądu o ukaranie. Za niedopełnienie formalności związanych z zatrudnieniem cudzoziemców, pracodawca może zapłacić karę nie niższą niż 3 tys. zł.

  W tym roku na ponad tysiąc skontrolowanych cudzoziemców na Podkarpaciu, ponad 400 pracowało nielegalnie.
  http://rzeszow.onet.pl/stu-obywateli-ukrainy-pracowalo-bez-zezwolen/b132ly

  I jeden z komentarzy:

  ~insp. maciascyk : Góra urodziła mysz.
  Ale jaja ,tylko w jednej firmie w Przemyślu ?, straż graniczna oraz PIP to nieudolne instytucje , taki proceder jest na porządku dziennym nie tylko w Przemyślu.
 • @wolidar 16:00:01
  "Ciekawe co by krzyczeli, gdyby nawet tylko milion było Polakami"
  Masz rację, na pewno by krzyczeli. A jak by tak ten milion przybył z np z Ukrainy? kraju spoza UE? A gdyby jeszcze mieli pretensje do ich granic?
  Wprost nie chce się wierzyć, że mamy takie nieodpowiedzialne władze ...

  Pozdrawiam
 • @Lotna 16:27:18
  Gorzki jest Twój komentarz... ale zgadzam się z każdym słowem.
  Uważam podobnie jak Ty, że nie dostrzegamy niebezpieczeństwa ...niestety :(

  Pozdrawiam
 • @czerwony baron 17:34:18
  "Taki ukrainiec też może byc przydatny Pani Astro, trzeba tylko mysleć perspektywicznie i mieć pomysł."

  Mam pomysł, nawet perspektywiczny dla nich a właściwie do nich - wypad z mojego kraju !!!

  Pozdrawiam
 • @Zorion 18:21:46
  "Jak potomstwo rezunów w Polsce osiągnie masę krytyczną , wtedy dystrybutor się zepsuje i zabraknie papierków. Co zrobi potomek rezuna? To proste , zabierze co mu się należy!"

  Na pewno będzie przynajmniej próbował.

  Pozdrawiam
 • @lorenco 02:39:46
  "Cudzoziemców, czeka decyzja zobowiązująca ich do powrotu na Ukrainę, z zakazem ponownego przyjazdu do Polski przez najbliższy rok"

  Mam dziwne przeczucie, że i przepisy w tym względzie zaczną się w najbliższym czasie zmieniać :(

  Pozdrawiam
 • ----znam Ukraińców mam z nimi kontakt .
  ---historia z nimi zaczęła się w czasie gdy ! Niemcy, Holandia otworzyły swoje rynki pracy dla Polaków z niemieckim i śląskim pochodzeniem. Z dnia na dzień w Polsce zaczęło ubywać rąk do pracy, mówię o terenach zachodnich. Polskie targowiska zapełniły się / ruskim / towarem i Ukraińcami którzy oferowali swoją pracę jako towar. W tym samym czasie w Niemczech pojawiły się polskie targowiska, gdzie Polacy jako towar oferowali swoją pracę.
  Ukraińcy pracujący wówczas w Polsce pochodzili generalnie z naszych Kresów , tarnopolskie , lwowskie , zdarzali się też z odleglejszych miejsc np z Odessy. Była to emigracja zarobkowa ,krótkotrwała, od wizy do wizy.
  MAJDAN i syjonistyczny PLAN względem Polski i Ukrainy zmienił wszystko . TA SAMA ŻYDOSKA MAFIA, która rozgrabiła , zniszczyła Polskę a Polaków wypędziła za chlebem aby nie było komu protestować . Zastosowała ten sam scenariusz względem Ukrainy i Ukraińców. Na wszelki wypadek jednak ! aby Polacy Słowianie nie dogadali się z Słowianami Ukraińcami -URUCHOMILI tak jak w czasie wojny UPA .Nam Polakom wyniesiono na piedestał Piłsudskiego, który na Ukrainie zle się kojarzy , im wyniesiono na piedestał Banderę , który oczywiście nam się zle kojarzy.

  KLINCZ ! polsko ukraiński ROZGRYWANY jest po mistrzowsku przez żydów. Temu NIE PRZYPADKIEM !! służy właśnie film WOŁYŃ.

  Codziennie do Polski napływają Ukraińcy , to są już inni Ukraińcy od tej pierwszej fali. BEZCZELNIE ROSZCZENIOWI , dzicy i wielbiący Banderę. Ukraińców kupiono substytutem wolności , dokładnie tak jak nas ! w latach 90 XX w , i tak jak nas wypędzono za chlebem.

  Odgrodzono ich od Rosji RODZINY ! odgradza się ich od Polaków Słowian . Dzisiejszy Ukrainiec wychowywany jest na PSA , który będzie zagryzać ! dla swojego pana, każdego kto podniesie rękę na // SAMOSTIJNĄ UKRAINĘ // która de facto jest już IZRAELEM !.

  Wpuszczają do Polski nienawidzących nas WOJENNYCH ! tzn. tych którzy walczyli w Donbasie i tych ! młodych wychowanych na kulcie Bandery .

  ZACHOWANIE DYSTANSU polsko -ukraińskiego jest gwarancją na powiedzenie się żydoskiego planu.

  JUDEOPOLONIA na terenach polskich ,ukraińskich , Besarabii jest TYM PLANEM !

  https://www.google.pl/search?q=BESARABIA&client=firefox-b-ab&tbm=isch&imgil=Zwcjgn6aLPQX6M%253A%253Bd5oU3vxo5op4pM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.wikiwand.com%25252Fes%25252FAlemanes_de_Besarabia&source=iu&pf=m&fir=Zwcjgn6aLPQX6M%253A%252Cd5oU3vxo5op4pM%252C_&usg=__xaamWWucKM4jl1Dl1mPgAMgy-Yg%3D&biw=1366&bih=608&ved=0ahUKEwiQ5bS__ZPQAhUKiSwKHVUXAEwQyjcIgwE&ei=xg0fWJDqCoqSsgHVroDgBA#imgrc=Zwcjgn6aLPQX6M%3A
 • Zycher
  Co sie przypieprzacie do Ukraincow, gospodarka sie rozwija brakuje rak do pracy to pracodawcy wykorzystuja tanie ukrainskie mieso armatnie do roboty. Proste ze zaden Polak Nie pojdzie robic za takie stawki Na jakie zgadzaja sie Ukraincy .
 • @Strzala 16:32:23
  Ty się Mykoła tak nie denerwuj. ... "tanie ukraińskie mieso armatnie"????
  Masz jakieś wiadomości widać .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031